تفلیس

گرجستان کشوری کهن و اروپایی در دامنه‌ی رشته‌کوه‌های قفقاز است. تاریخ دیرینه‌ی این کشور زیبا، به همراه صومعه‌ها، قلعه‌های سنگی و بناهای کهن آن، در کنار طبیعت زیبا و آب‌وهوای معتدل، چند سالی است گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سمت این کشور جذب کرده است. تفلیس و باتومی گردشگرپذیرترین شهرهای گرجستان هستند. هر دوی این شهرها در تابستان، روزهای مطبوع و شب‌های خنکی دارند. از طرفی کشور گرجستان هم مدتی است گردشگران ایرانی را بدون نیاز به روادید می‌پذیرد، در این قسمت با معرفی شهر تفلیس همراه ما باشید 

 

 

 

تفلیس

تفلیس معروف به عروس شهرهای قفقاز و آسیای میانه است. رودخانه‌ی متکواری با عبور از وسط این شهر بر طراوت و پویایی آن افزوده است. تفلیس 5 دریاچه‌ی کوچک و بزرگ نیز دارد که محل شنا یا قایق‌سواری هستند. هوای پاکیزه‌ی تفلیس، و آب و هوای معتدل کوهستانی مخصوصاً در فصل تابستان، این شهر را تبدیل به مقصدی دلخواه برای روزهای گرم سال کرده است.

 

 

 

تفلیس تاریخ دیرینه‌ای دارد و زندگی انسان در این منطقه به دوران پارینه‌سنگی برمی‌گردد. از همین رو آثار باستانی و دیدنی‌های تاریخی در این شهر و اطراف آن بسیار است. شاید مهم‌ترین چیزی که در تفلیس به چشم بیاید، شکل نمای ساختمان‌ها، مخصوصاً در بخش تفلیس قدیم باشد. خانه‌های زیبا و معماری منحصر به فرد تفلیس که در جای‌جای رنگ بوی معماری قرون‌وسطی، یا معماری نئوکلاسیک، معماری ایرانی و معماری استالینیستی به خود می‌گیرد و شما را به جستجوی زیبایی و تاریخ، در کوچه‌پس‌کوچه‌های این شهر می‌کشانند.

 

 

 

میدان آزادی تفلیس محل مناسبی برای شروع گردش در این شهر زیباست ضمن اینکه با رفتن به این میدان می‌توانید از مجسمه‌ی جرجیس، ساختمان پارلمان، موزه‌ی ملی گرجستان و پارک پوشکین بازدید کنید.

بهتر است گردش خود را در تفلیس با قدم زدن ادامه دهید، چرا که رودخانه‌ی متکواری و پل صلح فاصله‌ی کمی تا میدان آزادی دارند.

بلافاصله بعد از پل صلح هم پارک زیبای ریکه و کاخ ریاست‌جمهوری قرار دارند.خیابان‌های روستاولی و شاردنی هم برای ادامه‌ی این گشت پیاده، مقصد مناسبی خواهند بود. چرا که ساختمان‌های زیبا از یک سو، و کافه‌های متعدد از سوی دیگر آدم را به قدم زدن ترغیب می‌کنند. همچنین شما می‌توانید در این خیابان‌ها و در کافه‌های آن‌ها قهوه بنوشید یا غذایی بخورید. خیابان‌های شاردنی و روستاولی شب‌های زنده‌ای دارند و یکی از مراکز جشن‌ها و زندگی شبانه‌ی تفلیس هستند.

پارک آبی تفلیس که یک پارک آبی در محوطه‌ی باز است، برای شنا و تفریح در فصل تابستان، انتخاب مناسبی است.

 

 

 

کلیسای جامع تثلیث، که کلیسای اصلی گرجی‌های ارتدکس‌ است نیز در تفلیس قرار دارد.

 


 

 مجسمه‌ی مادر تفلیس، یک زن گرجی را نشان می‌‌دهد، که با غرور بر فراز تپه‌ای از تفلیس محافظت می‌کند. مجسمه‌ی مادر برای خوشامد دوستان تفلیس جام شراب و برای دشمنان این شهر شمشیر در دست دارد.

 

 

با ما ورای ایدآل خود سفر کنید...

جهت رزرو لطفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید...

شماره تماس: 03538273133

شماره تلگرام: 09134533740

 

 

 

ما پذیرای سوالات شما هستیم

اطلاعات تماس

یزد - صفائیه - میدان اطلسی - بلوار شهیدان اشرف - مجتمع تجاری ارگ - ایدآل سفر پارسیان

ساعت کاری 8 الی 20

تلفن : 38273133-035

تلفن : 7-38264246-035

فکس : 38264248-035

Email:idealsafar@gmail.com